Нацiональна академiя медичних наук України
Державна установа «Національний науковий центр радіаційної медицини»


ISSN 2313-4607 (Online)
ISSN 2304-8336 (Print)

ПРОБЛЕМИ РАДІАЦІЙНОЇ МЕДИЦИНИ ТА РАДІОБІОЛОГІЇ

  
 

   

Н. В. Гунько, Н. В. Короткова, С. В. Масюк

Державна установа «Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії
медичних наук України», вул. Юрія Іллєнка, 53, м. Київ, 04050, Україна

МЕРТВОНАРОДЖУВАНІСТЬ ТА МАЛЮКОВА СМЕРТНОСТЬ: ДОСЛІДЖЕННЯ РАЙОНІВ УКРАЇНИ НАЙБІЛЬШ РАДІОАКТИВНО ЗАБРУДНЕНИХ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Мета: на підставі даних Державної служби статистики України оцінити у післяаварійний період особливості динаміки показників мертвонароджуваності та малюкової смертності на радіоактивно забруднених територіях країни.
Об’єкт дослідження: мертвонароджуваність та малюкова смертність населення найбільш радіоактивно забруднених територій України (Лугинський, Народицький, Овруцький та Олевський райони Житомирської області, Вишгородський, Іванківський та Поліський райони Київської області, Рокитнівський та Сарненський райони Рівненської області, Козелецький та Ріпкинський райони Чернігівської області).
Матеріали і методи дослідження. У дослідженні були задіяні інформаційні ресурси Державної служби статистики України за 1986–2020 рр. щодо малюкової смертності та мертвонароджуваності. Використано демографічні, математико-статистичні, графічні, програмно-технологічні методи дослідження.
Результати й висновки. Ретроспективно вивчено показники малюкової смертності та мертвонароджуваності за 1986–2020 роки. Виявлено значні варіації змін показників як між територіями, так і роками спостереження.
Ключові слова: Чорнобильська катастрофа, радіоактивно забруднені території, мертвонароджуваність, малюкова смертність.

Проблеми радіаційної медицини та радіобіології.
2023. Вип. 28. C. 10–10. doi: 10.33145/2304-8336-2023-28-143-157

повний текст




Головна | Редакційна колегiя | Для авторiв | Архів | Пошук
© 2013 Проблеми радіаційної медицини